Merkezi Sistem mi Kombi Sistemimi ?

Merkezi sistem mi yoksa kombi sistemi mi daha verimli tartışmalarına
son noktayı koyan ürün:

Kombi ve kazan özellikleri
“De Dietrich MC Serisi’’nde birleşti

Yoğuşmalı ve güneş enerjisi teknolojisi sayesinde “De Dietrich MC”
kullanıcısına çifte kazanç sağlıyor.

Dünyanın iki dev markası olan De Dietrich ve E.C.A. Türkiye’de son dönemde çokça tartışılan, “merkezi ısıtma sistemi mi, yoksa kombi sistemi mi daha verimli” tartışmalarına son noktayı koyuyor. De Dietrich duvar tipi yoğuşmalı kombi; MC serisinin ileri teknolojisi, hem yoğuşma teknolojisi, hem kompakt boyutları hem de birden çok kombinin birbirine kaskat bağlantı ile bağlanması sonucu yüksek kapasite ihtiyaçlarına cevap verebiliyor. Geleceğin ısıtma sistemi olarak gösterilen, yüksek verimliliğe sahip bu cihazlara, güneş enerji sistemleri entegre edilerek enerji tasarrufu elde edilebiliyor.

De Dietrich MC serisi, duvar tipi yeni nesil yoğuşmalı kombiler, güneş enerji sistemleri ile birlikte kullanıldıklarında, kullanım suyunun talep edilen konfor sıcaklığına ulaşması için harcanan enerji düşüyor ve enerji ekonomisi elde ediliyor. 2004 yılından bu yana De Dietrich’in Türkiye distribütörlüğünü Elginkan Topluluğu ısı grubu şirketi Emas A.Ş. yapıyor. 300 yılı aşkın köklü geçmişiyle dünya ısı sektörünün lider markası olan De Dietrich, dünya ısı sektörüne sunduğu ilklerle biliniyor.

De Dietrich MC duvar tipi yeni nesil yoğuşmalı kombinin lansmanı, Emas A.Ş. Genel Müdürü Cahit Köse, De Dietrich Yönetim Kurulu Üyesi Michel Troester ve De Dietrich İhracat Bölge Müdürü Eric Boulin’un katılımıyla gerçekleşti.

Geniş hacimli mekanlar, villalar ve büyük apartmanları ısıtmanın en kolay yolu
35, 43, 65, 90 ve 114 kW olarak beş farklı kapasite seçeneğiyle sektör profesyonelleri ve tüketicilerle buluşan De Dietrich MC serisi yoğuşmalı kombiler, farklı büyüklükteki mekanlar için geliştirildi. Ürün bireysel olarak tek kullanımının yanı sıra, kaskad sistemler olarak birden fazla cihazın birbirine seri olarak bağlanması sonucu merkezi ısıtma sistemlerinde ideal çözüm olarak öne çıkıyor. MC serisi duvar tipi yoğuşmalı kombiler, 10 cihaza kadar kaskad uygulaması yapılabiliyor ve 1.140 kW (980.000 kcal/h) güç elde edilebiliyor.

De Dietrich’in MC serisi yoğuşmalı kombilerde, eşanjör yüzey alanının artırılmasıyla maksimum düzeyde yoğuşma elde ediliyor. Böylece yüzde 110’a varan verim değeri sağlanıyor. Bu sayede atık baca gazları içinde bulunan su buharındaki gizli ısı, dönen soğumuş tesisat suyuna maksimum düzeyde aktarılarak enerji tasarruf ediliyor. Kombi üzerinde standart olarak bulunan Diematic 3 kontrol paneli ile uyumlu dış hava sensörü kullanılarak da cihazın en ideal değerlerde çalışması sağlanıyor.

De Dietrich’in geniş hacimli mekanlardaki çözüm önerilerinden diğeri ise döküm dilimli merkezi kazanlar. Türkiye’nin 1.246.000 kcal/saat kapasitesine sahip tek döküm dilimli kazanı olma özelliğini taşıyor. Kazana ilave edilecek ek dilimler sayesinde daha yüksek ısıtma kapasitelerine rahatlıkla ulaşılabiliyor.

Türkiye’de şu anda döküm dilimli kazanlarda, en yüksek kapasite 1.032.000 kcal/saat. Bu kapasite dikkate alındığında De Dietrich döküm dilimli kazanlar, benzerlerinden yüzde 20 daha fazla ısıtma gücü ile rakiplerine göre, ilave olarak 15 dairelik fazla mekanı ısıtabiliyor. Diematic M3 kontrol paneli ile brülör modülasyonlu çalıştırılabiliyor, kazan dış hava sıcaklığına bağlı olarak yönetilebiliyor. Ürün, Türkçe menüsü ile kullanıcısı için kullanım kolaylığı sağlanıyor.

Cahit Köse: “Yoğuşmalı ve güneş enerji sistemli cihazların trendi yükseliyor.”
Emas A.Ş. Genel Müdürü Cahit Köse, lansmanda yaptığı konuşmada, dünya ısı sektörünün 300 yılı aşkın deneyime sahip lider firması De Dietrich ile yaptıkları işbirliğinden ve ileri teknoloji ürünlerini Türkiye’nin sektör profesyonelleri ve tüketicileriyle buluşturmaktan son derece mutlu olduklarını belirtti.

Arayın