Yenimahalle Petek Temizliği

Soğuk kış günlerinde kombinizi yüksek derecelerde çalıştırmanıza rağmen eviniz ya da işyeriniz bir türlü ısınmıyor, bir de buna rağmen yüklü doğalgaz faturaları ödüyorsanız, petek temizliği yaptırmanın vakti gelmiş demektir. Peki hem konforunuzu sağlayan hem de bütçenizi rahatlatan petek temizliği yaptırmanızı öneriyoruz.

 Petek temizliği, kalorifer petekleri kullanılmaya başlandıktan belirli bir zaman sonra peteklere yapılması gereken bir bakımdır. Bu bakım ile, peteklerde biriken tortu, kum, kireç ve çamurları temizlenir ve sıcak suyun petek içinde rahat dolaşımı sağlanır.Soğuk bir kış gününde, sıcacık bir evde, camdan dışarıyı izlemek herkesin hayalidir. Bu hayali bozabilecek şeylerden biri de kuşkusuz evinizin yeterince sıcak olmamasıdır. Kombinizi yüksek derecelerde çalıştırıyor ama bir türlü evinizi ısıtamıyorsanız, üstüne üstlük bir de yüksek doğalgaz faturalarıyla boğuşuyorsanız bir an önce petek temizliği yaptırmayı düşünmelisiniz.

Uzun yıllar boyunca kullanılan kalorifer tesisatlarında suyun kimyasal özelliklerine bağlı olarak 2 ila 5 yıl arasında kireçlenme, paslanma, çamurlaşma ve katmanlaşmalar meydana gelir. Kalorifer peteklerindeki bu kirler, tesisat içerisinde dolaşan sıcak suyun, peteklerinize temas etmesini engeller ve kaloriferlerinizin verimliliğini önemli ölçüde azaltır.

Siz, ısınmak için kombiyi daha yüksek derecelerde çalıştırırsınız, kaloriferleriniz sizi istediğiniz ölçüde ısıtmaz, peteklerin bazıları hiç çalışmaz, bazıları bölgesel olarak çalışır, bir de üstüne, yüksek doğalgaz faturaları ödersiniz. Kış mevsimi bu olumsuz senaryo ile karşılaşmamanız için petek temizliği yaptırmalısınız.

Genel kategorisine gönderildi Etiketler: , ,
Arayın