Yenimahalle Protherm Leopard Kombi Arıza Kodları

** Eğer bu yazımızda sorununuza çözüm bulamadıysanız, Teknik servisimizden destek alınız; 0312344 00 99

  • Protherm Leopard F0 Arıza Kodu: Tesisat su basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur. Çözümü için “MODE” tuşuna 1 kez basarak cihaz içerisindeki basınç değerini görebilirsiniz. 1,5 bar altında su olduğunu gördüğünüz zaman cihaza su doldurmanız gerekiyor. Su dolumu yaptıktan sonra ekrandaki arıza kodu gidecektir. Su dolumundan sonra musluğu kapatmayı unutmayın. Eğer arıza devam ediyorsa servis çağırmalısınız.
  • Protherm Leopard F1 Arıza Kodu: Ateşleme sorunu. İlk olarak gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Eğer vanalardan birisi kapalı ise açıp cihaza reset atmalısınız. Reset işleminden sonra cihaz çalışmıyorsa servis çağırmalısınız.
  • Protherm Leopard F2 Arıza Kodu: Kalorifer gidiş suyu sensör arızası. Sensör kablolarında kısa devre, nemlenme ya da parçanın bozulması neticesinde bu arıza kodu ekranda belirir. Servis çağırmalısınız.
  • Protherm Leopard F4 Arıza Kodu: Aşırı ısınma hatasıdır. İlk olarak bu arıza kodunu gördüğünüzde kombinin altında vanaların açık olup olmadığını kontrol ediniz. Kapalı olanlar varsa açın. Ayrıca ortamda bulunan kaloriferlerden en az 3 tanesinin açık olması gerekmektedir. Eğer 3 adet radyatörün açık olduğunu düşünüyorsanız servis çağırmalısınız.
  • Protherm Leopard F4 Arıza Kodu: Sıcak su sensör arızası. Sıcak su sensörünün değiştirilmesi gerekiyor.
  • Protherm Leopard F5 Arıza Kodu: Dış hava sensör arızası. Parça değişimi gerekmektedir, servis çağırmalısınız.
  • Protherm Leopard F9 Arıza Kodu: Bu arıza kodunu gördüğünüz zaman cihazı şalterden kapatıp tekrar açın. Arıza devam ediyorsa servis çağırmalısınız.
Genel kategorisine gönderildi Etiketler: , , , , , ,
Arayın